Noderīga informācija

Sportošana ar ratiem

Līdz šim tikai rati, kas aprīkoti ar fiksētu priekšējo riteni ieguva oficiālu TUV apstiprinājumu sportiskām vajadzībām. Rati ar grozāmu priekšējo riteni parasti netika atzīti kā droši sportiskām aktivitātēm. TFK kā vienīgais bērnu ratu ražotājs bija izturējis visas drošības pārbaudes sporta testā ar visiem pārbaudītajiem modeļiem. Laika gaitā drošības prasības ir mainītas un šobrīd, testējot ratus sportiskām aktivitātēm TUV EK2/AK2.3 14-02:2014 testā tiek ņemt vērā šie kritēriji : 

 1. drošības slīpums līdz 15 grādiem;
 2. piecu punktu drošības jostai jāspēj noturēt 250 ņūtonu spēku;
 3. ar rokasbremzi ir jāspēj bremzēt konkrētu grādu slīpumā, pieņemot, ka ratus vada 90kg svara cilvēks;
 4. ratu sēžamajai daļai jābūt veidotai, lai pasargātu bērna galvu no trieciena;
 5. sēžamajai daļai jābūt ļoti stingri savienotai ar ratu rāmi;
 6. jābūt papildus drošības siksnai; 
 7. jābūt nofiksējamiem riteņiem. 

Tomēr TFK šos kritērijus neuzskata par pietiekamiem, tāpēc sadarbībā ar TUV Austria ir izstrādāts Sport+ tests. Tas ir balstīts uz Standarta EH1888 tehniskajām prasībām, TUV testa prasībām, papildus pārbaudot šādus kritērijus:

 1. skrejceļa testi ar ātrumu 15km/h;
 2. bremžu testi, skrituļojot ar ātrumu 15km/h;
 3. braukšanas dinamikas testi;
 4. ratiem jābūt ar aktīvām bremzēm uz aizmugurējiem riteņiem;
 5. ratiem jābūt ar fiksētu priekšējo riteni ar regulējumu uz priekšu;

TUV Austria Sport+ testa kritēriji ir krietni augstāki un kritēriji, kas jāizpilda ir tik prasīgi, ka faktiski tos spēj izpildīt modeļi tikai ar fiksētu priekšējo riteni. Tādējādi pārbaudē patiešām tiek izslēgti visi atbilstošai lietošanai nepiemērotie modeļi un klientam tiek garantēta atbilstoša drošība. 
Sportošanai (skriešana, skrituļošana) ar ratiem vajadzētu izmantot tikai tādus ratus, kas ir izturējuši Sport+ testu. Ikvienam, kurš meklē ratus vieglām sportisām aktivitātēm, nav noteikti jāiegādājas Sport+ sertificēts modelis. Šim nolūkam TFK piedāvā ratus ar rotējošu priekšējo riteni, kas ir ideāli piemēroti izmantošanai dabā un ļauj veikt vieglas sporta aktivitātes.